Блог

МОНТАЖ ВОДОСТОКУ НА ДАХУ — ПРОСТО І НАДІЙНО

Як і будь-які будівельні роботи, монтаж системи водовідведення даху краще довірити спеціалістам, яких чимало у штаті працівників компанії «ДАХ-ІФ». Проте змонтувати водостічну систему можна і власноруч.

Головним нюансом при встановленні водостоків є дотримання ухилу ринви. Він повинен бути спрямований у бік виходу з ринви, тобто до кута будівлі, в якому буде встановлюватися водостічна труба. Якщо схил даху значний (перевищує 10 м в довжину), цей ухил може бути спрямований в обидва боки від центру схилу даху до кутів будинку.

Детальніше ...

УТЕПЛЕННЯ ДАХУ: ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ

Ізоляція горища є одним з основних моментів при будівництві даху, що дозволяє подовжити термін його експлуатації.

Ефективна ізоляція горища залежить від багатьох факторів, перш за все, від правильного підбору будівельних матеріалів і дотримання відповідної почерговості укладання шарів.

Детальніше ...

РІЗНОВИДИ ВОДОСТОКІВ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

Для чого потрібно оснащувати дах водостоком? По-перше, він забезпечує захист стін від намокання, що в період низьких температур може призводити до наскрізного промерзання стін і вогкості всередині будинку. Постійні цикли промерзання і розморожування рідини в порах стін в подальшому призводять до погіршення теплоізоляції житла і руйнування стін. Періодичні ремонтні роботи можуть запобігти цьому лиху, але більш економним з боку коштів, витрат часу і сил рішенням є встановлення водовідливів на даху.

Основним критерієм вибору водовідливів є матеріал, з якого вони виготовлені. Цей фактор є визначальним щодо довговічності водостічної системи для даху і щодо якості зливу води.

Детальніше ...

БЕЗПЕЧНИЙ ДАХ: ЗИМОВЕ ПРИБИРАННЯ

У зимовий період прибирання снігу з дахів набуває особливої актуальності. В останні роки все частіше відзначаються нестабільні погодні умови в холодну пору року — сильні морози змінюються відлигами, випадають опади у вигляді дощу або мокрого снігу. У підсумку на даху, особливо якщо він має невеликий кут нахилу або плаский, утворюються значні поклади снігу, що може призвести до протікання і швидкого зносу покрівлі. Ще одна загроза — утворення на карнизах бурульок, вага яких може досягати декількох десятків кілограмів. Такі брили льоду здатні вбити чи покалічити людину. Тому своєчасний догляд за дахом — це питання не лише збереження покрівлі, але й безпеки оточуючих. Причому неважливо, йдеться про приватний будинок, міську багатоповерхівку або офісне приміщення. І подбати про майбутній зимовий сезон завжди варто завчасно.

Детальніше ...

ВОДОСТІК: КОМПЛЕКТ ЗБІРКИ

Основними елементами будь-якої водостічної системи для даху, які, власне, і виконують функцію водовідведення, є ринви, що збирають воду зі схилів даху, і труби, за допомогою яких вода стікає вниз до підмурку будівлі. Проте, щоб водостік функціонував надійно, потрібно його якісно змонтувати. Для цього в комплектацію водостічної системи входять допоміжні елементи, кожен з яких має своє призначення.

Детальніше ...

ЩО ТАКЕ ЗАБОРОНЕНІ РОЗМІРИ МЕТАЛОЧЕРЕПИЦІ?

Виробництво металочерепиці вимагає дотримання граничної точності висоти, довжини і ширини сталевого листа. Адже це визначає як технологію монтажу покрівлі зокрема, так і якість покриття в цілому. Розрахунок покрівлі з металочерепиці (при відомих розмірах листів) вимагає, по-перше, підрахунку кількості рядів на кожному схилі, по-друге, підрахунку кількості листів в кожному ряду (з урахуванням різаних листів). Зробити такі підрахунки нескладно, виходячи з геометрії кожного зі скатів і беручи до уваги також розміри звисів. Компанія «ДАХ-ІФ» пропонує нарізку листів металочерепиці на замовлення покупця. Максимально можлива довжина становить 8 метрів, проте листи такої довжини замовляти не рекомендується, оскільки можуть виникнути проблеми з транспортуванням та монтажем. При придбанні металочерепиця «Монтеррей» бажано не використовувати листи, довжина яких перевищує 4 метри. Якщо довжина схилів перевищує зазначену величину, металочерепицю краще укладати в декілька рядів по вертикалі.

Детальніше ...

ЕТАПИ МОНТАЖУ ПРОФНАСТИЛУ

Грамотно виконана покрівля з профнастилу має бездоганний вигляд.

Монтаж листів профілю розпочинається тоді, коли готова кроквяна система будинку. Вже на самому початку можна відчути переваги використання такого покрівельного покриття як профнастил. Йдеться про те, що крок обрешітки не повинен бути таким чітким, як, скажімо, при використанні металочерепиці. Залежно від моделі профнастилу, обрешітка може коливатися в межах від 0,5 до 1 м. Чим вище сам профіль, тим більше можна робити відстань в обрешітки. Друга перевага монтажу покрівлі з профнастилу — кут нахилу не має обмеження і може бути мінімальним.

Детальніше ...

ВАГА ПОКРІВЛІ З НАТУРАЛЬНОЇ ЧЕРЕПИЦІ

Будь-яка покрівля проектується з урахуванням вітрових і снігових навантажень. За нормами ці навантаження складають 200—250 кг на кв. м. При цьому вага покрівлі становить 4 % від всієї ваги будинку на фундамент.

Існує думка, що вага даху з натуральної черепиці досить велика і фундамент може її не витримати. Але це хибна думка. Якщо дотримуватись правил монтажу, покрівля з натуральної черепиці прослужить надійно і довго, не завдаючи пошкоджень власне споруді чи фундаменту.

Детальніше ...

НАВІС ДЛЯ АВТА: ВИБІР МАТЕРІАЛУ

Навіс для автомобіля — це компактна і доступна альтернатива гаражу, особливо, коли на ділянці бракує місця для повноцінної захисної споруди для Вашого авта.

Спеціально обладнане накриття для машини вирізняється легкою конструкцією і простим способом монтажу. Виготовити навіс можна практично з будь-яких будівельних матеріалів. Найчастіше каркас цієї споруди зводиться з бруса або профільованої труби, а в якості матеріалу для даху використовується металочерепиця, профнастил, полікарбонат тощо. Ці матеріали характеризуються довговічністю, міцністю, надійністю, бюджетністю.

Детальніше ...

ВМІСТ ЦИНКУ В МЕТАЛОПРОФІЛІ: ЯК ВИЗНАЧИТИ?

При виборі металопрофілю обов’язково варто враховувати такий параметр, як вміст цинку в матеріалі (рулоні), із якого виготовлено профнастил. Ця цифра може варіюватися в такому діапазоні: 275 г/м2, 225 г/м2, 140 г/м2, 100 г/м2. На жаль, перевірити достовірність показника вмісту цинку можна, лише провівши спеціальний лабораторний аналіз. Проте, керуючись логікою, легко зрозуміти, що будь-який виробник випускає товари різних цінових категорій. Це ж стосується і сировини для металопрофілю.

Детальніше ...