МОНТАЖ ВОДОСТОКУ НА ДАХУ — ПРОСТО І НАДІЙНО

Як і будь-які будівельні роботи, монтаж системи водовідведення даху краще довірити спеціалістам, яких чимало у штаті працівників компанії «ДАХ-ІФ». Проте змонтувати водостічну систему можна і власноруч.

Головним нюансом при встановленні водостоків є дотримання ухилу ринви. Він повинен бути спрямований у бік виходу з ринви, тобто до кута будівлі, в якому буде встановлюватися водостічна труба. Якщо схил даху значний (перевищує 10 м в довжину), цей ухил може бути спрямований в обидва боки від центру схилу даху до кутів будинку.

Власне зі встановлення ринв і починається монтаж водостоку на даху. Подальші монтувальні роботи мають таку послідовність.

Спочатку встановлюються крайні кронштейни: один в нижній точці водостоку, другий — у верхній. При цьому важливо, щоб ухил на кожному метрі складав не менше 5 мм. Наприклад, якщо ринва має 6 м завдовжки, то перепад по рівню між верхнім і нижнім кронштейном повинен складати як мінімум 3 см.

Далі між цими двома кронштейнами натягується нитка і дотично до неї монтуються всі решта проміжні кріплення із дотриманням кроку в 0,5 метра. Обов'язково слід пересвідчитися, щоб у місці з'єднання ринв було змонтовано два кронштейна, кожен з яких підтримує відповідну ринву.

Коли всі кронштейни прикріплено, в них можна встановлювати ринви. Дорогі пластикові водостоки збирати легко, як конструктор, — надійність стикування забезпечена виробником. В решті випадків на правильне стикування ринв та їх допоміжних елементів треба звертати особливу увагу, щоб вода не затікала в стик. Також варто простежити, чи правильно закріплено, тобто зорієнтовано ринви, щоб вони не були викрученими.

Завершальним етапом монтажу водостічної системи даху є встановлення водостічних труб. Як правило, їх монтують на відстані 200—300 мм від кута будівлі, чітко по вертикальному рівню. Для цього потрібно прокреслити вертикаль, за якою встановлюються хомути для труб з кроком в 1 метр. Перший хомут кріплять на висоті 300 мм від основи. Він утримує край труби, на який надягається поворотний елемент. Краще використовувати повороти під 45 градусів — вони менше забиваються листям та іншим сміттям. Верхня частина труби, як правило, змінює напрямок кілька разів, завдяки чому водостічна труба легко з’єднується з виводом із ринви.

Дотримання усіх етапів монтажу водостічної системи забезпечить надійне відведення води з даху. Довірте цю роботу професіоналам компанії «ДАХ-ІФ»!