ЩО ТАКЕ ЗАБОРОНЕНІ РОЗМІРИ МЕТАЛОЧЕРЕПИЦІ?

Виробництво металочерепиці вимагає дотримання граничної точності висоти, довжини і ширини сталевого листа. Адже це визначає як технологію монтажу покрівлі зокрема, так і якість покриття в цілому. Розрахунок покрівлі з металочерепиці (при відомих розмірах листів) вимагає, по-перше, підрахунку кількості рядів на кожному схилі, по-друге, підрахунку кількості листів в кожному ряду (з урахуванням різаних листів). Зробити такі підрахунки нескладно, виходячи з геометрії кожного зі скатів і беручи до уваги також розміри звисів. Компанія «ДАХ-ІФ» пропонує нарізку листів металочерепиці на замовлення покупця. Максимально можлива довжина становить 8 метрів, проте листи такої довжини замовляти не рекомендується, оскільки можуть виникнути проблеми з транспортуванням та монтажем. При придбанні металочерепиця «Монтеррей» бажано не використовувати листи, довжина яких перевищує 4 метри. Якщо довжина схилів перевищує зазначену величину, металочерепицю краще укладати в декілька рядів по вертикалі.

При замовленні листів довільної довжини потрібно пам’ятати, що металочерепицю вкрай не рекомендується різати в місцях, близьких до перепадів хвиль, що може призвести до деформації листа. Нарізання листів здійснюється у певних точках профілю, а саме в місці прогину хвилі. У зв’язку з цим існують діапазони довжин, які прийнято називати «забороненими», або невиконуваними. Щоб уникнути суттєвих збитків при замовленні довжини листа металочерепиці, треба обов’язково враховувати ці невиконувані розміри. Адже, коли Вам доводиться замовляти лист на дах певної довжини, і Ви потрапляєте в нездійсненний розмір, то доводиться робити лист довшим, а це веде до зайвих витрат коштів. У кожного матеріалу ці розміри індивідуальні. Таблицю «заборонених» розмірів повинен надати виробник.

Розрахунок металочерепиці на дах

таблиця заборонених довжин металочерепиці

Варто знати, якщо довжина листа металочерепиці збігається зі ступенем, який повторюється через кожні 350 мм, то довжину листа потрібно зменшити або збільшити на 50—100 мм. Деякі лінії виробляють металочерепицю будь-якої довжини, але при цьому змінюється довжина останньої верхньої хвилі. Це може створити певні труднощі при монтажі металочерепиці, оскільки обрешітка проводиться з кроком хвилі 350 мм.

У будь-якому випадку, при виборі і замовленні металочерепиці необхідні поради фахівця. Професійну консультацію завжди раді Вам надати спеціалісти компанії «ДАХ-ІФ».