УТЕПЛЕННЯ ДАХУ: ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ

Ізоляція горища є одним з основних моментів при будівництві даху, що дозволяє подовжити термін його експлуатації.

Ефективна ізоляція горища залежить від багатьох факторів, перш за все, від правильного підбору будівельних матеріалів і дотримання відповідної почерговості укладання шарів.

Як правило, теплоізоляція даху включає такі шари:

- мембрану або дифузійну ущільнюючу плівку, що захищає від вогкості,

- ізоляційний матеріал - найчастіше це мінеральна вата, що вирізняється великою пружністю волокон і незначною об'ємною вагою.

При використанні мембрани з високим ступенем паропроникності на обрешітці або безпосередньо на кроквяних ногах треба слідкувати, щоб вата лише торкалася покрівельної мембрани, але не випинала її вгору. Тобто співвідношення висоти кроквяної ноги і товщини теплоізоляції повинно бути адекватним. Нога крокви завжди має бути на 1 см більшою за товщину теплоізоляційного шару. У разі якщо товщина теплоізоляції перевищує висоту кроквяних ніг, їх можна доповнити зсередини надшивкою, щоб збільшити ізоляційний простір.

Інший варіант утеплення даху – це ізоляція, яка складається з двох частин. В цьому випадку один шар укладається між кроквяними ногами (при кроквяних ногах 160 мм ізоляція повинна становити максимум 150 мм, а при кроквяних ногах 200 мм — максимум 180 мм), а другий — на спеціальному стелажі для сухого монтажу.

Крім того, система теплоізоляції даху облаштовується у відповідності до призначення горища, залежно від того, чи буде горище житловим (типу мансарди) чи ні. Якщо горище не житлове, ізоляцію можна укласти горизонтально, залишаючи холодну зону над ізоляційним шаром. При цьому використовується 30-35 см ізоляції на перекриття, а дах вже не обов'язково викладати шаром ізоляції.

Якщо ж планується облаштувати житлове горище, шар ізоляції укладається на покрівельну конструкцію згідно з поданими вище принципами.

Для проведення робіт з утеплення даху Ви можете скористатися послугами фахівців-покрівельників компанії «ДАХ-ІФ». Ми завжди готові надати Вам вичерпну інформацію щодо покрівельних робіт та розхідних матеріалів.